images (2)Черкаською окружною прокуратурою вивчено стан законності щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Чигиринської міської ради.

Встановлено, що Державною екологічною інспекцією Центрального округу здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів підприємством на території Чигиринської міської ради.

Перевіркою встановлено, що підприємство у порушення вимог природоохоронного законодавства здійснює користування ділянкою надр (підземними водами) за відсутності спеціального дозволу на користування надрами.

Згідно розрахунку розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (спеціального дозволу на користування надрами (підземна вода)     підприємством заподіяно державі збитків на суму 403 тис. грн.

З метою захисту інтересів держави прокуратурою до Господарського суду Черкаської області подано позовну заяву про стягнення вказаних збитків.

За принципової позиції органів прокуратури господарським судом задоволено позов прокурора та зобов’язано підприємство сплати збитки в сумі 403 тис. грн.