Без названия (10)За процесуального керівництва Черкаської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя м. Черкаси за фактом закінченого замаху на крадіжку, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, діючи повторно та в умовах воєнного стану вчинив крадіжку товару з полиць одного із магазинів міста. Далі фігурант намагався швидко покинути місце злочину, проте йому завадили працівники магазину.

Нагадуємо, що відповідно до останніх змін в законодавстві, посилено відповідальність за мародерство. Зокрема, будь-які крадіжки, вчинені в умовах воєнного стану, прирівнюються до тяжких злочинів, відповідно до ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, за що передбачено покарання – до 8 років позбавлення волі. Підозрювані у вчиненні таких злочинів будуть затримуватися у процесуальному порядку.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.