images (11)З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, у нашій країні введено воєнний стан. З урахуванням ситуації до національного законодавства внесені зміни щодо посилення кримінальної відповідальності за мародерство.

Разом з тим, особи, у тому числі неповнолітні, продовжують вчиняти кримінальні правопорушення.

Під процесуальним керівництвом Черкаської окружної прокуратури завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом  замаху на крадіжку майна.

У ході досудового розслідування з’ясовано, що у березні поточного року, 16-річний житель Черкаського району намагався таємно заволодіти товарно-матеріальними цінностями в одному з торгівельних центрів у м. Черкаси, але був викритий співробітниками охорони.

Правопорушнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, – закінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинений в умовах воєнного стану.

Наразі обвинувальний акт щодо неповнолітнього скеровано до суду.

Санкція указаної статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.