Черкаською місцевою прокуратурою забезпечено підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом вчинення неповнолітніми насильницьких дій відносно 14-річної учениці одного з навчальних закладів міста Черкаси.

Так, в процесі судового розгляду встановлено, що неповнолітня Ш. в ході конфлікту, що виник раптово, на ґрунті особистих неприязних стосунків, вчинила відносно неповнолітньої З. насильницькі дії, декілька разів потягнувши її за волосся, чим завдала останній фізичного болю, і не спричинила при цьому тілесних ушкоджень.

В той же час, неповнолітня Г. в ході конфлікту, що виник раптово, на ґрунті особистих неприязних стосунків, з метою заподіяння тілесних ушкоджень,  попередньо намотавши на руки бійцівські бинти, умисно нанесла  неповнолітній З. один удар кулаком правої руки в обличчя, чим спричинила останній тілесні ушкодження у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, крововиливом та травматичним набряком м’яких тканин обличчя, які згідно висновку судово-медичної експертизи відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

Таким чином, неповнолітні Ш. та Г. вчинили суспільно-небезпечні діяння, передбачені ч. 1 ст. 126 КК України (умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю, і не спричинили тілесних ушкоджень) та ч. 2 ст. 125 КК України (спричинення умисного легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я) відповідно.

Згідно ч. 1 ст. 498 КПК України внаслідок вчинення особою після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів виховного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Враховуючи вищевикладене, ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18.09.2017 до неповнолітніх Ш. та Г. застосовано примусові заходи виховного характеру у вигляді застереження.