Протягом 9 місяців 2017 року до Черкаської місцевої прокуратури надійшло 2 101 звернення громадян.

Із вказаного числа звернень вирішено 1 327 звернень та скарг жителів міста Черкаси та Черкаського району, 675 — направлено за належністю до інших відомств для розгляду.

У цілому по напрямках прокурорської діяльності вирішені звернення, у своїй більшості, стосувалися питань досудового розслідування і представництва інтересів громадян та держави в суді.

Звернення громадян Черкаською місцевою прокуратурою розглядаються відповідно до вимог Закону України ,,Про звернення громадян’’, у встановлені строки.

На особистому прийомі громадян працівниками Черкаської місцевої прокуратури прийнято 1 043 скарг громадян, з яких безпосередньо керівником прокуратури — 105. У кожному конкретному випадку, в межах компетенції вживалися заходи з метою реального поновлення законних інтересів заявників.

Крім того, Черкаською місцевою прокуратурою протягом 9 місяців 2017 року задоволено 40 звернень громадян, з яких 38 – з питань досудового розслідування та 2 – з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства.

Також Черкаською місцевою прокуратурою приділяється належна увага щодо удосконалення діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації.

Протягом 9 місяців 2017 року до Черкаської місцевої прокуратури надійшло 13 запитів на отримання доступу до публічної інформації.

За результатами розгляду запитів надано 4 інформації, 7 роз’яснень та 2 запити скеровано іншим розпорядникам.

Розглянуті Черкаською місцевою прокуратурою запити надходили з питань: досудового розслідування – 9, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді– 1, з інших питань – 1.

Згідно ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Черкаської місцевої прокуратури, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувались.

Черкаською місцевою прокуратурою і надалі вживатимуться заходи щодо покращення ситуації з розгляду звернень та особистого прийому громадян, забезпечення кваліфікованого і своєчасного розгляду скарг і заяв, запитів на отримання доступу до публічної інформації, захисту  конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.