Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом розтрати бюджетних коштів при реконструкції напірного каналізаційного колектора в м. Сміла, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна, яке перебувало в його віданні, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, що вчинена в особливо великих розмірах), ч. 2 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

В рамках проведення досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні працівниками Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, слідчих Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом працівників Черкаської місцевої прокуратури проведено необхідні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на повне, всебічне та неупереджене з’ясування всіх обставин злочину.

Установлено, що службова особа управління житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою з директором державного підприємства, обвинувальний акт стосовно якого вже скеровано до суду, шляхом підписання акту приймання виконаних будівельних робіт розтратила бюджетні кошти в сумі більш як 3 млн. грн., які перебували в його віданні та відносно яких він був розпорядником.

Наразі Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області за погодженням з Черкаською місцевою прокуратурою вказаній вище особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

На цей час триває досудове розслідування, вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Хід слідства взято на контроль керівництвом Черкаської місцевої прокуратури.

Довідково: за вчинене службовцю загрожує максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.