Черкаською місцевою прокуратурою оголошено підозру генеральному директору одного із сільськогосподарських товариств у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику) КК України.

Слідством установлено, що з початку весни 2020 року та по даний час, вказаний директор, діючи в особистих інтересах, маючи на меті здійснення підприємницької діяльності, а саме вирощування сільськогосподарських культур, заволодів земельними ділянками загальною площею 261, 4309 га, що розташовані в адміністративних межах Сагунівської сільської ради Черкаського району Черкаської області за межами населеного пункту, які відносяться до земель державної власності, та здійснював подальше користування земельними ділянками, без укладення жодних правочинів з їх власником.

Згідно висновку експертизи з питань землеустрою розмір спричиненої шкоди власнику земельної ділянки (державі) становить 497309, 00 грн., що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значною шкодою.

Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.