За процесуального керівництва Черкаської місцевої прокуратури двом зловмисникам повідомлено про підозри за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживанням довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє молодиків, 18.12.2020, маючи умисел на незаконне заволодіння чужим майном (шахрайство), шляхом обману та зловживання довірою зателефонували жінці та повідомили, що її син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і необхідні грошові кошти для відшкодування збитків.

Зловживаючи довірою останньої шахраї заволоділи грошовими коштами у розмірі 11000 гривень та золотими прикрасами (4 ланцюжка на шию, 2 кулони, 2 перстні та обручка), які належали потерпілій та залишили місце скоєння злочину.

В подальшому, того ж дня, шахраї за тією ж схемою ошукали потерпілу, повідомивши про те, що її онук потрапив у дорожньо-транспортну пригоду та зловживаючи довірою останньої, заволоділи грошовими коштами у розмірі 8000 гривень та 200 євро.

Вказаних зловмисників викрито та затримано працівниками поліції в порядку ст. 208 КПК України.

На підставі зібраних достатніх доказів шахраям оголошено підозри.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.