За апеляційною скаргою Черкаської місцевої прокуратури скасовано виправдувальний вирок Придніпровського районного суду м. Черкаси від 22.08.2017, згідно якого громадянина К. визнано невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху).

Судом апеляційної інстанції встановлено, що 11.12.2014 близько 17 год. 35 хв., водій К., керуючи автомобілем ВАЗ 211340, рухаючись в м. Черкаси по вулиці Небесної Сотні зі сторони вул. Благовісна в напрямку бул. Шевченка, на перехресті вул. Небесної Сотні – Гоголя, в порушення п.п. 12.2 та 12.3 Правил дорожнього руху України, у темну пору доби в умовах недостатньої видимості не дотримався безпечної швидкості, при виникненні небезпеки у вигляді пішохода, якого він об’єктивно спроможній був виявити, не вжив заходів для зменшення швидкості руху аж до зупинки транспортного засобу та скоїв наїзд на пішохода К., 1971 року народження, яка перетинала проїзну частину вул. Небесної Сотні, по непозначеному пішохідному переході.

Внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди пішохід К. отримала тілесні ушкодження, які згідно висновку експерта відносяться до категорії середньої тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров’я.

Вироком Черкаського апеляційного суду від 21.01.2021 громадянина К. визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України та призначено покарання у вигляді 3 років обмеження волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки. Відповідно до ст. 49 КК України звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.