Черкаським окружним адміністративним судом закрито провадження за двома позовами місцевої прокуратури в інтересах Черкаської районної державної адміністрації щодо не забезпечення безкоштовним харчуванням дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які виховуються у комунальних дошкільних навчальних закладах об’єднаних територіальних громад Черкаського району.

Прокуратурою встановлено, що всупереч вимог Законів України «Про дошкільну освіту», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» двома органами місцевого самоврядування Черкаського району безпідставно стягується плата за харчування для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, які виховуються у дошкільних навчальних закладах комунальної форми власності 2 об’єднаних територіальних громад Черкаського району.

Черкаська місцева прокуратура звернулася до суду з позовними заявами про визнання протиправною бездіяльності об’єднаних територіальних громад, після чого відповідачі добровільно виконали вимоги прокурорів і звільнили від плати за харчування 28 дітей пільгової категорії.

Оскільки оскаржувані порушення виправлені самостійно суб’єктами владних повноважень, то вказані провадження у справі судом закрито.