За результатами досудового розслідування за процесуального керівництва прокурорів Черкаської місцевої прокуратури до суду скеровано обвинувальний у кримінальному провадженні відносно трьох службових осіб одного з комунальних медичних закладів м. Черкаси, внаслідок неналежного виконанням якими своїх службових обов’язків за бюджетні кошти здійснено закупівлю вживаних медичних виробів без перевірки їх якості та за відсутності передбачених законодавством документів, чим спричинено тяжкі наслідки у вигляді збитків охоронюваним законом інтересам комунального закладу у розмірі понад 7 млн гривень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Злочин викрито Черкаською місцевою прокуратурою спільно з  працівниками Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та слідчими Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.