Рішеннями Черкаського районного суду у повному обсязі задоволено 2 позовні заяви Черкаської місцевої прокуратури, яка діяла в інтересах держави в особі Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ про визнання незаконними та скасування розпорядження, свідоцтва про право власності, скасування державної реєстрації права приватної власності, усунення перешкод шляхом зобов’язання повернення державі земельної ділянки водного фонду та скасування її державної реєстрації.

Як наслідок, вказаним рішенням Черкаського районного суду скасовано речове право на вказані земельні ділянки водного фонду, які розташовані поблизу Черкаського рибоохоронного патруля, загальною площею понад 1 300 м2 та вартістю понад 2 млн. грн.

Разом з тим, рішенням Черкаського районного суду, з урахуванням принципової позиції прокурора, задоволено 2 позовні заяви Черкаської місцевої прокуратури про визнання незаконним та скасування рішення Свидівоцької сільської ради, свідоцтва про право власності та державної реєстрації права власності на 2 земельні ділянки водного фонду (штучні водосховища), площею понад 1 600 м2 та вартістю понад 1 млн. грн.

Як наслідок, вказаним рішенням Черкаського районного суду визнано незаконним та скасовано рішення Свидівоцької сільської ради, а також державна реєстрації речового права на землі водного фонду (штучні водосховища).

ДОВІДКОВО

У провадженні судів першої та апеляційної інстанції Черкаської області перебуває 78 позовів Черкаської місцевої прокуратури, поданих у період з 2017 по 2021 роки включно, які спрямовані на поновлення порушеного інтересу держави на розпорядження та володіння землями водного фонду (болота та штучні водосховища), у тому числі зайнятих прибережною захисною смугою Кременчуцького водосховища площею понад 90 000 м2.

У той же час, робота на вказаному напрямі Черкаською місцевою прокуратурою не припиняється. Продовжується систематичний та послідовний моніторинг актів, прийнятих органами державної влади та місцевого самоврядування, в частині можливого, неправомірного відведення у власність земель, що містять в своєму складі землі водного фонду, у тому числі зайняті Кременчуцьким водосховищем р. Дніпро та його прибережною смугою, зміна їх цільового призначення.