wW1_X5Ps60uXE_xur_Y5-5PBeAz5tcAu

В Україні з початку переходу до ринкової економіки гостро стоїть проблема протидії тіньовому бізнесу, що завдає шкоду інтересам громадян та заважає реалізовувати фіскальні функції державним органам. Одним із найнебезпечніших злочинів у цій сфері, який завдає серйозної шкоди економічній безпеці держави, є зайняття гральним бізнесом.

У зв’язку з чим, 23.04.2021 у Черкаській окружній прокуратурі під головуванням виконувача обов’язків першого заступника керівника прокуратури Артема Шляхова, за участі представників Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції, проведено засідання міжвідомчої робочої групи  з питань протидії незаконному гральному бізнесу на території юридично піднаглядній Черкаській окружній прокуратурі.

Виконувач обов’язків першого заступника керівника окружної прокуратури звернув увагу на необхідність активізації досудового розслідування у кримінальних провадженнях вказаної категорії та притягнення винних осіб до відповідальності.

«Попри те, що Законом «Про заборону грального бізнесу в Україні» цей вид діяльності в державі заборонено, проблема існування його на території юридично піднаглядній Черкаській окружній прокуратурі не вичерпана. Незважаючи на те, що правоохоронні органи в межах своїх повноважень протидіють гральному бізнесу, зали з ігровими симуляторами знову відкриваються, інколи – невдовзі після проведення обшуку та вилучення всього обладнання. Охочих заробити на незаконному бізнесі штрафи не лякають, адже за мірками нелегальних казино – це копійки. Власники відразу закуповують відносно недороге аналогічне комп’ютерне обладнання та продовжують здійснювати незаконну діяльність», – наголосив Артем Шляхов.

За результатами засідання визначено узгоджені заходи, спрямовані на покращення якості та ефективності роботи на зазначеному пріоритетному напрямі.