изображение_viber_2021-05-13_14-18-11-1На сьогоднішній день протидія домашньому насильству – один із ключових напрямків подолання кризових явищ суспільства.

Генеральним прокурором Венедіктовою І.В. протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством відносно жінок, чоловіків та дітей визначено пріоритетом роботи прокуратури на 2021рік.

У зв’язку з цим, 13.05.2021 у Черкаській окружній прокуратурі під головуванням керівника прокуратури Андрія Замотайла, за участі представників підрозділів Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проведено засідання міжвідомчої робочої групи з питань протидії домашньому насильству.

«Протягом останніх років в Україні спостерігається зростання звернень щодо домашнього насильства. У кожній третій родині, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є прояви насильства. Ситуація погіршилась у зв’язку з пандемією, коли кривдники і жертви вимушено опинились у закритому просторі. Тільки за минулий рік ми бачимо сплеск звернень  з приводу насильства на 66%. За даними Мінсоцполітики, у числі усіх звернень про домашнє насильство найбільше від жінок – 86%, від чоловіків – 12% і 2% – від дітей», – повідомив Андрій Замотайло.

З урахуванням висловлених зауважень, усіма учасниками міжвідомчої групи надано пропозиції, на підставі яких розроблено спільні заходи, спрямовані на дієву протидію домашньому насильству на території, юридично піднаглядній Черкаській окружній прокуратурі.

Питання неухильного дотримання правоохоронними органами вимог законодавства при виявленні, розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень на вказаному напрямку перебуває на постійному контролі Черкаської окружної прокуратури.

изображение_viber_2021-05-13_14-18-11 -2изображение_viber_2021-05-13_14-18-11