5e95dda50061aЗа процесуального керівництва Черкаської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно підприємця та інженера технічного нагляду за фактом привласнення грошових коштів під час виконання робіт з капітального ремонту тротуару вулиці Смілянська в м. Черкаси.

Установлено, що підрядник, з метою привласнення коштів місцевого бюджету, за попередньою змовою з інженером технічного нагляду, достовірно знаючи заплановані обсяги та види будівельних робіт, вніс до актів виконаних робіт неправдиві відомості, зазначивши будівельні роботи, які фактично не виконувались та матеріали, які не використовувались, тим самим привласнив кошти місцевого бюджету на понад 57 тис. грн., чим спричинено матеріальної шкоди охоронюваним громадським інтересам на вищевказану суму.

В ході проведення досудового розслідування приватному підприємцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення офіційного документа, який видається громадянином-підприємцем і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб) та ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Разом з цим, Черкаським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за погодженням з Черкаською окружною прокуратурою у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191 КК України (пособництво у вчиненні привласнення чужого майна, яке було ввірене особі та перебувало в її віданні, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) інженеру технічного нагляду.

Довідково: санкція тяжчого зі злочинів передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.