25Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури України є розгляд звернень громадян. Ця робота спрямована на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку в державі.

Протягом 6 місяців 2021 року до Черкаської окружної прокуратури надійшло 1 125 звернень громадян, з числа яких вирішено по суті 620, у 28 з вирішених звернень за результатом їх розгляду прийнято рішення про задоволення вимог заявників.

З числа розглянутих переважають звернення з питань досудового розслідування – 517, з яких скарги на дії та рішення слідчих (дізнавачів) органів поліції – 239, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 18, з питань представництва інтересів держави в суді – 7, додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 2, про права дітей – 6, тощо.

Черкаською окружною прокуратурою протягом 6 місяців 2021 року задоволено 28 звернень громадян, 27 з яких стосувались питань досудового розслідування та 1 з питань охорони прав дітей.

Також, Черкаською окружною прокуратурою приділяється належна увага щодо удосконалення діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації.

Протягом 6 місяців 2021 року до прокуратури надійшло 10 запитів на отримання доступу до публічної інформації. Із вказаного числа запитів, які надійшли до прокуратури, надано 5 роз’яснень та 5 надіслано іншим розпорядниками для розгляду в межах компетенції. Відмов у задоволенні запитів не було.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Черкаської окружної прокуратури, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувались.

Робота за вказаним напрямом триває.