unnamed (1)Протягом 9 місяців 2021 року до Черкаської окружної прокуратури надійшло 1 627 звернень громадян, з числа яких вирішено по суті 877, у 34 з вирішених звернень за результатом їх розгляду прийнято рішення про задоволення вимог заявників.

З числа розглянутих переважають звернення з питань досудового розслідування – 725, з яких скарги на дії та рішення слідчих (дізнавачів) органів поліції – 337, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 19, з питань представництва інтересів держави в суді – 8, додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 4, про права дітей – 6, тощо.

Черкаською окружною прокуратурою протягом 9 місяців 2021 року задоволено 34 звернення громадян, 32 з яких стосувались питань досудового розслідування, 1 з питань охорони прав дітей та з інших питань 1.

Разом з тим, незважаючи на оприлюднення законодавчих змін стосовно обмеження повноважень органів прокуратури, значна кількість громадян продовжує звертатись з питаннями, вирішення яких вже не відноситься до повноважень органів прокуратури.

Так, упродовж 9 місяців 2021 року до Черкаської окружної прокуратури надійшло 643 звернення, які згідно ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» прокуратурою скеровані для вирішення за належністю до інших відомств.

Черкаською окружною прокуратурою приділяється належна увага щодо удосконалення діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації.

Протягом 9 місяців 2021 року до прокуратури надійшло 12 запитів на отримання доступу до публічної інформації. Із вказаного числа запитів, які надійшли до прокуратури, надано 6 роз’яснень та 6 надіслано іншим розпорядниками для розгляду в межах компетенції.

Розглянуті Черкаською окружною прокуратурою інформаційні запити у своїй більшості стосувались питань досудового розслідування – 4, представництва інтересів держави в суді – 1 та з інших питань – 1. Відмов у задоволенні запитів не було.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Черкаської окружної прокуратури, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувались.

Робота за вказаним напрямом триває.