Header image alt text

Черкаська окружна прокуратура


  • Видео


Порядок приймання запитів на публічну інформацію та надання її запитувачам

Забезпечення доступу до публічної інформації

 

Відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запити на інформацію можуть подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним або колективним. Письмовий запит подається в довільній формі.

 

Приймання запитів та надання доступу до публічної інформації проводиться у спеціально відведеному місці – кабінеті «Доступу до публічної інформації», що знаходиться  на першому поверсі приміщення Черкаської місцевої прокуратури по вул. Б.Хмельницького, 60 у місті Черкаси.

 

Робота із запитувачами інформації проводиться у робочий час.

 

    Запити на інформацію подаються на:

 

    — тел./факс: (0472) 45-65-44;

 

    — адресу електронної пошти: public_inform@ukr.net

 

Запит на інформацію має містити:

 

1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо  запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання в письмовій формі.

 

Строк розгляду запитів на інформацію (ст. 20 Закону):

 

Відповіді запитувачам з долученням копій документів надаються у строк не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запитів. У випадках, передбачених частиною другою статті 20 Закону цей термін може бути скорочений до 48 годин з дня отримання запиту.

 

За наявності підстав, передбачених частиною четвертою статті 20 Закону, за обґрунтованим клопотанням строк надання інформації на запит може бути продовжено до 20 робочих днів. Про продовження розгляду запитувачі повідомляються не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

 

 

 

 

   Плата за надання інформації (ст.21 Закону):

 

Інформація на запит подається безкоштовно.

 

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

 

    Оскарження рішення, дій чи бездіяльності розпорядників інформації (ст. 23 Закону):

 

Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

 

 

 

В И Т Я Г

 

З А К О Н     У К Р А Ї Н И

 

« ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»

 

( від 13.01. 2013 № 2939-VI)

 

 

 

Стаття 1. Публічна інформація

 

1. Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

 

2. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

 

Стаття 2. Мета і сфера дії Закону

 

1. Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

 

2. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

 

Стаття 6. Публічна інформація з обмеженим доступом

 

1. Інформацією з обмеженим доступом є:

 

1) конфіденційна інформація;

 

2) таємна інформація;

 

3) службова інформація.

 

 

 

 

 

 

 

Конфіденційна інформація (ст. 7)  — інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону.

 

Таємна інформація (ст. 8) — інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.

Службова інформація ( ст. 9) – інформація, що міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.