Header image alt text

Черкаська окружна прокуратура

Про ввезення автомобілів

Ввозити авто за спрощеною системою митного контролю можна не більш, ніж на 10 діб

Втроє більше громадян, що ввозять автомобілі з-за кордону, притягнуто митниками до адміністративної відповідальності за п’ять місяців цього року.

Це відбувається через незнання норм законодавства, особливо тих, що регулюють спрощений порядок митного контролю, вважає старший прокурор прокуратури міста Черкаси Наталя Берковська. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, Наталія Анатоліївна радить знати наступне:

Що таке „зелений” та „червоний” коридори

Слід зазначити, що громадяни України під час переміщення через митний кордон самостійно обирають відповідний канал для проходження митного контролю за двоканальною системою («зелений” або „червоний коридор»).

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари (у тому числі транспорт) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території. Така заява має юридичне значення.

Громадяни, які проїжджають через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Разом з тим, це не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

По „зеленому” кордору – не більш, ніж на 10 діб.

Обравши „зелений коридор”, громадяни таким чином обирають транзит.

Транзит — це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу, без сплати митних платежів, тобто перевезення. При цьому, відповідно до ст. 95 МК України граничний строк транзитного перевезення для автомобільного транспорту становить 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу – 5 діб (ст. 90 Митного кодексу України). Режим „транзит” означає подальший контроль митницею щодо вивезення автомобільного транспорту у 10-денний строк.

Бажаєте ввезти авто на рік – платіть мито

Громадяни України мають змогу також скористатися правом тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування. Тимчасове ввезення українськими громадянами (резидентами) транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України.

Не сплатили мито – сплатите штраф

На тих, хто порушив ці строки доставки транспорту та не вивіз його у встановлені строки, чекає адміністративна відповідальність за ст. 470 ч.3 Митного Кодексу України у вигляді штрафу в розмірі від 1700 до 8500 грн.

Газета „Прес-Центр”, №24 від 12 червня 2013 року