хабар-жінкаЗа версією слідства приватний рієлтор спільно із службовими особами одного з комунальних підприємств Черкаської міської ради організували схему, спрямовану на вимагання й одержання неправомірної вигоди від осіб, які вимушено залишили свої домівки, розташовані в місцях проведення активних бойових дій, за поселення та проживання в гуртожитках комунальної власності. Хоча згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування орендна плата за проживання з указаної категорії осіб не стягується, а кошти витрачені ними на оплату комунальних послуг компенсуються державою.

11 липня 2022 року, під процесуальним керівництвом Черкаської окружної прокуратури, у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, слідчими Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області та співробітниками Управління СБУ в Черкаській області вказаного рієлтора затримано на «гарячому» під час отримання частини неправомірної вигоди в сумі 4 000 грн. від внутрішньо переміщеної особи за поселення та проживання в гуртожитку одного з комунальних підприємств міста Черкаси.

Жінці повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

На даний час слідством встановлено вже 20 внутрішньо переміщених осіб, від яких правопорушники отримали неправомірну вигоду за проживання в комунальних гуртожитках.

Наразі тривають необхідні слідчі дії з метою притягнення до кримінальної відповідальності всіх службових осіб комунального підприємства, причетних до злочинної схеми, а також розпочато невідкладні заходи по встановленню кількісті потерпілих, які постраждали від неправомірних дій злочинців, а тому закликаємо осіб, які були ошукані за аналогічною схемою звертатися до Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, яке розташоване за адресою: вул. Пастерівська, 104, м. Черкаси або за номер телефону (0472)-39-36-01.

Довідково: санкція ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.