20150605091941Встановлено, що Черкаською міською радою у 2019 році зареєстровано право комунальної власності на земельну ділянки площею 1,2148 га по вул. Сергія Жужоми у м. Черкаси з цільовим призначенням для житлової та громадської забудови, хоча остання знаходиться в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища р. Дніпро.
Як наслідок, органом місцевого самоврядування безпідставно виведено частину земель прибережної захисної смуги із категорії земель водного фонду, чим створюються передумови для її незаконної забудови з подальшими негативними наслідками для екологічного стану водойми.
З метою попередження негативних наслідків використання земель водного фонду не за цільовим призначенням, Черкаською місцевою прокуратурою до господарського суду Черкаської області скеровано позовну заяву про скасування державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку із цільовим призначенням земель для житлової та громадської забудови площею 1,2148 га за Черкаською міською радою та визнання недійсною державної реєстрації цієї ділянки як об’єкта речових прав в Державному земельному кадастрі.