varyanty-yzmenenyya-celevogo-naznachenyyaЗа результатами систематичного та послідовного моніторингу актів, прийнятих органами державної влади та місцевого самоврядування, Черкаською місцевою прокуратурою виявлено факт неправомірного відведення у приватну власність громадянина земельної ділянки площею 1 га, розташованої в адміністративних межах Будищенської сільської ради, за межами населеного пункту за рахунок земель, зайнятих прибережною захисною смугою Кременчуцького водосховища.
Слід відмітити, що органами Держгеокадастру вказана земельна ділянка була відведена, як землі сільськогосподарського призначення хоча раніше остання містила в своєму складі землі водного фонду – зайняті штучним водосховищем, а також містить в своєму складі більше ніж на 70 % прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища.
За результатом розгляду Черкаським районним судом у задоволенні позову прокурора відмовлено.
Проте, не погоджуючись і рішенням Черкаського районного суду органами прокуратури до Черкаського апеляційного суду скеровано апеляційну скаргу в ході розгляду якої доведено правову позицію щодо наявності підстав для витребування на користь держави земель водного фонду площею 1 га та вартістю понад 4,4 млн. грн., а позов Черкаської місцевої прокуратури – задоволено.