Черкаською місцевою прокуратурою упродовж 9 місяців 2020 року вживалися заходи, спрямовані на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, забезпечення права кожного на інформацію.

Так, упродовж 9 місяців 2020 року до Черкаської місцевої прокуратури надійшло 1615 звернень громадян.

Із вказаного числа місцевою прокуратурою вирішено 896 звернень громадян, 667 – направлено за належністю до інших відомств для вирішення, 8 – повернуто, інші – перебувають на розгляді.

З числа розглянутих переважають звернення з питань досудового розслідування – 795, з яких скарги на дії та рішення слідчих органів поліції – 480, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 27, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 13, нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 22, додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 5, про права дітей – 3, тощо.

Черкаською місцевою прокуратурою протягом 9 місяців 2020 року задоволено 45 звернень громадян, з числа яких 44 стосувались питань досудового розслідування та 1 з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства.

Звернення громадян розглядаються відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», у встановлені строки.

Також, Черкаською місцевою прокуратурою приділяється належна увага щодо удосконалення діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації.

Протягом вказаного періоду до місцевої прокуратури надійшло 11 запитів на отримання доступу до публічної інформації, із числа яких надано 4 інформації на запит, 5 роз’яснень та 2 запити скеровано іншим розпорядникам.

Запити на інформацію, які розглянуто місцевою прокуратурою, у своїй більшості стосувалися питань досудового розслідування – 6, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 1,  з питань організаційно-розпорядчої діяльності – 1 та з інших питань – 1.

Згідно ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Черкаської місцевої прокуратури, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувались.