В Черкаській місцевій прокуратурі питання захисту інтересів держави від незаконних посягань на землі сільськогосподарського призначення є одним із пріоритетним у представницькій діяльності органів прокуратури.

Встановлено,  рішенням Сагунівської сільської ради в лютому 2020 року відмовлено СТОВ «Л» у поновлені договору оренди земельні ділянки. загальною площею 250,9362 га сільськогосподарських угідь.

За результатами розгляду справи в суді по вказаним обставинам   рішенням Господарського суду в Черкаській області від 15.10.2020 року у справі №925/808/20 сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Л» відмовлено в поновленні договору оренди землі від 13.09.2010 в тому числі щодо оренди земельних ділянок загальною площею 250,9362 га сільськогосподарських угідь.

Постановою Північного Апеляційного господарського суду від 17 грудня 2020 у справі №925/808/20 рішення першої інстанції залишено без змін.

Однак, незважаючи на закінчення строку дії договору оренди землі та рішення судів службові особи СТОВ «Л» всупереч вимогам земельного законодавства продовжили використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності загальною площею 243,6411 га, розташованих в адміністративних межах Сагунівської сільської ради за межами населеного пункту, та не повернули їх законному власнику Сагунівській сільській раді.

У зв’язку з вищевикладеним, Черкаською місцевою прокуратурою скеровано  позовну заяву до Господарського суду в Черкаській області в інтересах громади в особі Сагунівської сільської ради до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Л» про повернення земельних ділянок, які розташовані в адміністративних межах Сагунівської сільської ради, за межами населеного пункту на загальну площу 243,6411 га  з ринковою оцінкою в понад 246 млн. грн.

Судом позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі.