Черкаською місцевою прокуратурою спільно з ДСР Управлінням стратегічних розслідувань НП України ініційовано питання про притягнення колишнього депутата Черкаської міської ради до адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

В судовому засіданні встановлено, що екс-депутат Черкаської міської ради будучи суб’єктом, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про обмеження, які поширюються на депутатів місцевих рад усупереч вимог ч. 2 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції», порушила обмеження щодо отримання подарунку.

Так, колишній депутат Черкаської міської ради порушила встановлені законом обмеження щодо одержання подарунків, а саме влітку 2020 року отримала по договору дарування три об’єкта нерухомості в межах міста Черкаси від третіх осіб, загальна вартість яких становить 231 тис. грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-5 КУпАП.

За результатами розгляду зазначеного протоколу Придніпровським  районним судом м. Черкаси особу визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 1 700 грн.

Питання стану законності у сфері запобігання корупції для Черкаської місцевої прокуратури є пріоритетним і перебуває на постійному контролі.