Без названия (7)Черкаською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 301-1 КК України (одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Під час здійснення досудового розслідування зазначеного провадження Черкаською окружною прокуратурою спільно з Черкаським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, за оперативного супроводу відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проведено санкціонований обшук у жителя м. Черкаси, в ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку зі значною кількістю наявних на ній матеріалів, що містять порнографічний характер та можуть також належати до дитячої порнографії.

На даний час вживаються заходи направлені на всебічне, повне та неупереджене дослідження обставин кримінального правопорушення, вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно та призначення відповідних експертиз.

Окремо зазначимо, що законодавцем у 2021 році Кримінальний кодекс України доповнено статтею 301-1, якою введено кримінальну відповідальність за зберігання дитячої порнографії та суттєво посилено за її виготовлення, перевезення, розповсюдження, збут.