Черкаською місцевою прокуратурою спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України проводиться систематична робота по боротьбі з адміністративними правопорушеннями, повʼязаними з корупцією.

Так, прокуратурою доведено винуватість трьох присяжних одного з районних судів м. Черкас у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за ч.1 ст.172-6 (порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Установлено, що вищевказані особи, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подали  щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За принципової позиції прокурора Черкаським районним судом Черкаської області 12.02.2020 та 13.02.2020 зазначених службових осіб, визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу розміром 850 грн. кожному.

Також, постановою Соснівського районного суду м. Черкас від 12.02.2020 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, повʼязаного з корупцією депутата однієї з сільських рад Чорнобаївського районного суду, який у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, повʼязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. На вказану особу накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу розміром 850 грн.

За аналогічне правопорушення, постановою Сосонівського районного суду м. Черкас від 12.02.2020, притягнуто до адміністративної відповідальності спеціаліста сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.

На цей час рішення не набрали законної сили.